Miloš Matula

"Správně vidíme jen svým srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." Antoine de Saint-Exupéry

konzultace - transformační koučování - přednášky - zážitkové workshopy a semináře - meditace - cvičení - knihy - meditační cd

NEJEN ZA INDIÁNY ARHUACOS DO KOLUMBIE

Bogotá

nocleh v historické části města v hotelu Casa de la Luz Candelaria

Bogotá

historická část Candelaria

Pasto

Sandoná

Vodopády Las Gradas de Belén

Katedrála Nuestra Seňora del Rosario

Sandoná

Vodopád Mijitayo

Lago de Cocha

Lago de Cocha

Lago de Cocha

Vodopád Fin del Mundo

v pozadí Nevado de Ruiz

San Augustin

lokalita UNESCO

San Augustin

lokalita UNESCO

Salto del Mortiňo

Desierto Tatacoa

Desierto Tatacoa

Santa Marta

hlavní město departmentu Magdalena v severní části Kolumbie - z jedné strany ji obklopuje Karibské moře a z druhé strany pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Je nejstarším městem na jihoamerickém kontinentu - založeno v roce 1525.

Santa Marta

hotel Oasis Fresh

Minca

pohoří Sierra Nevada de Santa Marta

Minca

relax v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta

Minca

západ slunce v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta

Minca

ubytování v hotelu Mundo Nuevo

Minca

západ slunce u bazénu hotelu Mundo Nuevo

Minca

vodopády v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta

Minca

hotel Sierra Minca

Minca

hotel Sierra Minca

Minca

bazén hotelu Sierra Minca s výhledem do pohoří Sierra Nevada de Santa Marta

Playa del los Ángeles

Playa del los Ángeles

Playa del los Ángeles

Palomino

Palomino

Sierra Nevada de Santa Marta

návštěva indiánů kmene ARHUACOS

Sierra Nevada de Santa Marta

návštěva indiánů kmene ARHUACOS

Sierra Nevada de Santa Marta

návštěva indiánů kmene ARHUACOS

Bogotá

celkový pohled na město

Vaši průvodci Alenka a Miloš

společně s indiánem - mamo Asdrubalem - z kmene ARHUACOS

Kolumbie - leták

Kolumbie - přihláška

NEJEN ZA INDIÁNY ARHUACOS DO KOLUMBIE - 22.1. - 10.2.2025
20- denní poznávací a spirituální cesta s Milošem Matulou a Alenou Antonovičovou

PROGRAM:

1,den - Odlet z Prahy (či z jiného letiště),  přílet do Bogoty a ubytování v centru Bogoty

2. den - Bogotá - po snídani prohlídka historického centra osmimilionové metropole včetně muzea zlata a muzea umění Fernanda Botera, lanovkou na Monserrate, odkud je výhled                              na město, přenocování

3. den - Bogotá - v ranních hodínách odlet do Pasta, hlavního města departamentu Nariňo, pojmenovaného po Antoniovi Nariňovi, tvůrci nezávislosti na  Španělsku,  ležící na jihozápadě Kolumbie. Z letiště Pasto odjedeme přímo do krásného městečka Sandoná, proslulého výrobou typických "sombreros nariněnce", výlet k nedalekým vodopádům Las Gradas de Belén, prohlídka baziliky Nuestra seňora del Rosario, jedné z nejvyšších v jižní Americe, přenocování.v Sandoná.

4. den - Sandoná - po snídani odjezd do Pasta, cestou zastavení u vodopádú Mijitayo . Následuje krátká prohlídka města a odjezd do nedalekého Lago de Cocha, k druhému největšímu jezeru v Kolumbii, ležícímu v 2800 m n m obklopenému mlžným lesem. Zde se ubytujeme a povečeříme v jedné z útulných rybářských hospůdek. Přenocování v oblasti Lago de Cocha.

5.den - Lago de Cocha - po snídaní vodní výlet z malebné vesničky El Puerto po jezeře na ostrov Corota / Národní park / na typické úzké loďce, odkud se pozoruje vodní ptactvo a kde se dozvíme něco o místním ekosystému, venkovské hospůdky nabízejí typické nápoje hervido, trucha / pstruh/ a domácí zmrzliny z ostružin, přenocování v oblasti Lago de Cocha.

6.den - Lago de Cocha - dopoledne odjezd na východ - přejezd do přírodního  regionu amazonské nížiny do Putumaya  přes hlavní město Mocoa k vyhledávanému vodopádu el Fin del Mundo, kde si dáme odpočinek s koupáním a relax, přenocování Fin del Mundo.

7. den - Fin del Mundo - odjezd do největšího naleziště předkolumbovských soch v Jižní Americe, do koloniálního městečka San Augustin, chráněného UNESCEM, prohlídka archeologického parku. ochutnávky místní gastronomie včetně vynikajících cheescaků s marakujou a skvělé kávy, která se zde pěstuje v ideálních podmínkách. Přenocování v San Augustinu.

8. den - San Augustin - oddech u překrásné jeskyně a vodopádu Salto del Mortiňo, ležící necelých 20 minut od San Augustinu a pokračujeme cca 5 hodin jízdy do pouště Desierto Tatacoa, přenocování.

9. den - Desierto Tatacoa je druhou největší pouští v Kolumbii , rozkládá se na 330 km 2, Je to poušť erozemi tvořených pískovcových útvarů /dvou částí červené a šedivé,/ v šedivé části je přírodní unikátní koupaliště, jelikož široko daleko není světelný smog v noci se sem jezdí pozorovat hvězdy, přenocování.

10. den -  Desierto Tatacoa - Neva - odlet z Neivy do hlavního města departamentu Magdaléna do Santa Marty, nejstaršího, Španěly vybudovaného města na kontinentě, ležícího na karibském pobřeží, obklopeného pohořím Sierra Nevada, Prohlídka historické části města včetně muzea zlata a volný program. Město je bohaté mimo jiné i na četné bary a skvělé restaurace nabízející hlavně mořské plody a ryby. Přenocování v Santa Martě.

11. - 12. den -  Santa Marta - odjezd na výlet do hor Sierra Nevada - do Minca, kde můžeme prozkoumávat vodopády a přírodní koupaliště, seznámit se s výrobou dvou typických produktů kávy a kakaa, kochat se překrásnými výhledy do údolí hor Sierra Nevada, 2x přenocování v oblasti Mnca.

13. den - Minca - odpoledne přesun do Karibiku do Santa Marty / kochání se zdejší přirodou, ubytování v hotelu Mama Tayrona a přenocování.

14. den - Santa Marta - Relaxace na karibské pláži Playa de los Angéles, při dobré konstelaci počasí možnost pozorování nejvyšších hor Kolumbie - věčně zasněžených vrcholků pohoří Sierra Nevada (nejvyšší pobřežní pohoří světa, vzdálené pouhých 40 km od karibských pláží), večer přejezd do Palomina, ubytování v penzionu Donde Simon, přenocování.

15. den - Palomino - výlet k indiánům kmene ARHUACOS do indiánské vesnice Seydukwa -  cca 3 hod chůze, možnost přespání v indiánské vesnici a cesta zpět dle dohody buď ten samý den , případně den následující (možnost nechat se vyvést  mototaxi příp.na cestě zpět na pneumatice po řece Palomino s indiánským doprovodem (velký zážitek!). Přenocování dle dohody (buď Seeydukwa nebo Palomino).

16. den - Palomino - koupání v Palomínu / relax v soutoku delty řeky Palomíno a moře

17. den - Palomino - přesun do Santa Marty a odlet do Bogoty, přenocování.

18, den - Bogotá - prohlídka věhlasného trhu Paloquemao s exotickým ovocem, možnost posledních nákupů v Candelárii a společná večeře v typické bogotské restauraci, přenocování.

19. den - Bogotá - cesta na letiště a odlet do Prahy

20. den - přílet do Prahy 

(Drobné změny programu - dle situace - si vyhrazujeme)

--------------------------------
Průvodci: 
Miloš Matula a Alena Antonovičová

Minimální počet účastníků: 6
 

CENA:: 49.000,- Kč / 1.922,- EUR

+ letenka (cca 20 - 25.000,-Kč / cca 785 - 980,- EUR)

(Kurz 25,50 Kč/1,-EUR k 16.5.2024). Cena zájezdu je závislá na kurzu EUR/USD/CZK)

Cena zájezdu zahrnuje: 
veškeré transfery, ubytování se snídaní, vstupy, vnitrostátní lety, průvodci Miloš Matula a Alena Antonovičová v Čj, Aj, Šj,

Cena zájezdu nezahrnuje: 
mezinárodní letenku Praha-Bogota-Praha - viz cena výše
zdravotní připojištění - doporučujeme!
stravu (kromě snídaní)

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK:.................kdy budeme kupovat letenky.

Přihlásit se bude možné i po tomto datu, ale negarantujeme nízké ceny letenek vnitrostátních ani mezinárodních.

 

Objednávejte:
Miloš Matula
e-mail: milos.matula@mmproduction.cz, milosmatula@seznam.cz
www.milosmatula.cz