Miloš Matula

"Správně vidíme jen svým srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." Antoine de Saint-Exupéry

konzultace - transformační koučování - přednášky - zážitkové workshopy a semináře - meditace - cvičení - knihy - meditační cd

KRÉTA

Kréta

hotel Porto Belissario

Kréta

hotel Porto Belissario

Kréta

hotel Porto Belissario

Kréta

hotel Porto Belissario

Kréta

Severní mínojský palác Knóssos

Kréta

Jižní mínojský palác Festos

Kréta

Gortys

Kréta

Miloš Matula s majitelkou hotelu Porto Belissario paní Dimitrou

2024 : 17.-27.10.  - JIŽ V PRODEJI !!!

ŘECKO - KRÉTA - 11-denní seminář s Milošem Matulou
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodloužené léto s krásným počasím a teplým mořem (nebojte se poloviny října - teploty vzduchu i vody jsou lepší než v červnu či září!!!).

Řecký ostrov Kréta - výjimečný pobyt se seminářem s Milošem Matulou, duchovním učitelem, spisovatelem a terapeutem

Hotel Porto Belissario ****
Oblíbený, velmi klidný rodinný hotel naší kamarádky Dimitry, do kterého se kvůli jeho kouzelné poloze, atmosféře i kuchyni vracíme již po mnoho let!
Hotel se nachází na okraji malé vesničky Ferma, mezi Makris Yialos a Kutsunari. Od Ierapetry ho dělí cca 17 km. Moderní recepce, bar i restaurace působí hned při vstupu do hotelu velmi příjemně. Duší hotelu je majitelka Dimitra, která s mnoha hosty navázala přátelský vztah a mnoho z nich se sem právě kvůli ní rádo vrací. Jeho bílé budovy jsou obklopeny bohatou zahradou plnou olivovníků, pomerančovníků, granátových jabloní nebo fialových bugamvilií. K písčito-oblázkové přírodní pláži přímo pod hotelem vede asi 70 schodů. Před hotelem je zastávka autobusu, několikrát denně odtud jezdí autobus do Ierapetry, Makris Yialos nebo až do Sithie. Nejbližší minimarket či pekárnu najdete ve vesničce Ferma (asi 700 m). V této vesničce je i několik taveren.

Kapacita
33 pokojů

Pláž
K písčito-oblázkové přírodní soukromé pláži přímo pod hotelem vede asi 70 schodů. Pláž není organizovaná. Majitelé půjčují zdarma slunečníky s sebou na pláž.

Ubytování / Vybavení
Moderní vstupní hala s recepcí • TV koutek • internetový kout (ve vstupní hale) • WiFi zdarma ve společných prostorách hotelu • trezor na recepci (za poplatek) • restaurace s venkovní terasou s výhledem na nádherné pobřeží • restaurace funguje v době obědů jako á la carte • bar • bazén pro dospělé se sladkou vodou • lehátka a slunečníky u bazénu zdarma (majitelé půjčují zdarma i slunečníky s sebou na pláž) • soukromé parkoviště.

Stravování
Polopenze (formou bufetu)

Názor MM:
Domácí atmosféra, příjemná a vždy ochotná majitelka a naše kamarádka Dimitra a přátelský personál, absolutně klidné prostředí a nádherné moře. Hotel, ve kterém dostanete víc než očekáváte! Náš tip, oblíbený a milovaný hotel s úžasnou majitelkou paní Dimitrou a feng-shui laděným hotelem.
-------------------------------------------------------------------------------------

Témata pobytu se seminářem:
Každá cesta mimo náš domov nabízí možnost nadhledu a odstupu od stereotypů, ve kterých běžně žijeme. Využijme zde - na mystických místech řeckého ostrova Kréty -  tuto možnost a znásobme ji, potkáním se s tématy, které vám nabízím:

Mgr. MILOŠ MATULA - témata z šamansko-ezoterické školy DUCHOVNÍ CESTA POKOJNÉHO BOJOVNÍKA SVĚTLA:
- Duchovní cesta a transformace pro Nový věk
- Karma a reinkarnace
- Cykly v našem životě
- Relaxace a meditace
- Energetická cvičení mysterijních chrámových škol starověkého Egypta
- Léčení duchovním Světlem
- Čakry–energetická centra v našem těle–vylaďování
- Muzikoterapie, mantry a Colorterapie,
- Meditační návraty do dětství, prenatálního období a minulých životů (pouze představení, reálné jen na seminářích školy)
aj.

Program semináře-prázdninového pobytu:
ranní rozcvičky, večerní přednášky a meditace, přes den volno – koupání a slunění, výlety (cca 4 dny - dle dohody), individuální konzultace v ceně, apod. V případě zájmu meditace i přes den.

CENY 2024:

FIRST MINUTE CENA DO 30.6.: 29.990,- Kč / cca 1.200,- EUR

CENA OD 1.7.: 30.990,- Kč / cca 1.240,- EUR

Příplatek za 1/1 pokoj:  6.400,- Kč / cca 256,- EUR.

Povinné příplatky:
Pobytová taxa 1,5 € za pokoj/noc. Tato taxa je v Řecku zavedena od 1.1.2018 a je splatná v hotovosti v místě pobytu.

Ceny jsou závislé na kurzu CZK/EUR.   Odlet: PRAHA - dle dohody si můžete zajistit letenky sami odkudkoliv :)

Cena zahrnuje:
Seminář Mgr. Miloše Matuly vč. průvodcování výletů, zpáteční letenku Praha - Heraklion, transfer z letiště na místo pobytu a zpět, ubytování na příslušný počet nocí s polopenzí a v souladu se smluvně dohodnutými podmínkami, úklid, DPH, letištní taxu a palivový příplatek.

Cena nezahrnuje:

Připojištění - zajistěte si sami, prosím! Dále stravování mimo polopenzi v hotelu, nápoje v hotelu, fakultativní výlety (pronájmy aut, pohonné hmoty atd.).

Ferma/Ierapetra:
Pokud hledáte klidnou dovolenou, doporučujeme letovisko Ferma, které patří k těm nejklidnějším letoviskům na ostrově. Je tu jen pár hotelů a apartmánových domů, jedna restaurace, minimarket a zejména azurově modré moře. Do Iearapetry vzdálené asi 11 km jezdí místní autobus.
Město Ierapetra je považováno za nejjižnější město v Evropě. Bylo jedním z nejdůležitějších míst antické Kréty. Dávné časy dnes připomíná benátská pevnost Kales (v 17.století zrenovovaná Turky), vypínající se nad přístavem, mešita s minaretem na náměstí starého města a památky v archeologickém muzeu. Říká se, že ve městě přenocoval i Napoleon během své cesty do Egypta. Dnešní Ierapetra je moderním městem s 12 000 obyvateli, dlouhou promenádou s obchody, která lemuje pobřeží Libyjského moře. Moderní město, které však dýchá atmosférou domácích hrdých Kréťanů.

Kréta:
Kréta - země omývána křišťálovými vodami dvou moří - Krétským na severu a Libyjským na jihu - odpočívá pod sluncem zářícím 3000 hodin ročně. Je nejen největším ostrovem Řecka, ale je zároveň nejvíce fascinujícím, nejrůznorodějším a nejjižnějším koutem Evropy. Kréta vítá své návštěvníky vůní oliv, vinic, pomerančovníků, tymiánu a divokých květin. Otevírá svou náruč mezi vrcholky hor, kaňonů, jeskyní, v horských kostelících a klášterech. Připomíná svou starověkou historii a představuje nám lidské pokolení. Pokolení, které komponuje lidové písně, hraje na lyru, vyrábí víno??, rakii, olivový olej a tancuje krétské tance.

Kréťané jsou již po staletí známí svou pohostinností. Je to jejich národní rys, povýšený na zákon. Kréta je inspirující řecký ostrov. Historie a mýty hovoří o králi Mínoovi, o statečném hrdinovi Théseovi a o hrůzostrašném Minotaurovi. Palác Knossos a Festos dosvědčují i dnes slavnou historii ostrova. Kréta je domovem hrdých a nezávislých lidí, kteří v minulosti museli mnohokrát hledat úkryt v divokých horách. Vzdorovali vpádu Benátčanů, Turků či německých výsadkářů. Návštěvníci Kréty budou určitě souhlasit s výrokem německého spisovatele řeckého původu Johannese Gaitanidese: "Kréta, ta nejstarší Evropa, má mladistvý národ, překypující vitalitou a originalitou, stejně tak nenasytný ve svém hladu po životě jako nerozvážný v jeho promrhání. Ač na něm lpí tolik dějinných skvrn, ani únava, ani stopy vyčerpání na něm nejsou patrné." Existují dvě podoby ostrova: dobře známý sever protkaný moderními hotelovými komplexy, aquaparky, rušnými letovisky s typickou prázdninovou atmosférou a nočním životem. Zcela odlišná tvář ostrova se před vámi objeví, když podlehnete pokušení a přes vnitrozemí se zatouláte na jih proslavené Kréty. Pokud se necháte zlákat jihem, najdete místa, kam dodnes nezavítaly hlučné masy turistů. Zde na vás na každém kroku dýchne klid, romantika a skutečné Řecko. Rozhodnutí je jen na vás. Asi 67 km východně od Heraklionu leží Agios Nikolaos, malebné přístavní městečko, známé malým jezerem „Voulismeni“ přímo v centru města. Údajně si právě tady užívala koupel bohyně Athéna. Město hledí do zálivu se skalnatým ostrovem Spinalonga, který sloužil v letech 1903 - 1957 jako kolonie pro malomocné. Cestou na jih, napříč vysokými horami se dostanete do Ierapetry , která je považovaná za nejjižněji položené město v Evropě. Ierapetra byla jedním z nejdůležitějších míst antické Kréty. Dávné časy tu dnes připomíná benátská pevnost Kales (v 17. století zrenovovaná Turky) vypínající se nad přístavem, mešita s minaretem na náměstí starého města a památky v archeologickém muzeu. Říká se, že ve městě přenocoval i Napoleon během své cesty do Egypta. Dnešní Ierapetra je moderním městem s 12 000 obyvateli, dlouhou promenádou s obchody, která lemuje pobřeží Libyjského moře. Moderní město, které však dýchá atmosférou domácích hrdých Kréťanů. Směrem na východ se až po letovisko Makris Yialos vine nádherné pobřeží členěné malými zálivy s písečnými i kamínkovými plážemi: Kutsunari, Ferma, Kutsuras, Galini, Achlia, Mavro Kalympo, Analipsi ...
Vesnička Makris Yialos se rozrostla a změnila na oblíbené a dnes už i rušné turistické letovisko s množstvím apartmánových domů a hotelů. Je známá dlouhou písčitou pláží končící v přístavu. Kouzelnou atmosféru vytváří i promenáda s malými kavárničkami, bary a tavernami. Malé horské vesničky i dnes žijí vlastním životem a čas zde plyne poklidným tempem. Domácí se zde dožívají vysokého věku a na každém kroku se můžete přesvědčit, jak pevně jsou spjati s tradicemi svého ostrova. Jen 15 km od pobřeží Ierapetry je vzdálený ostrov Chrissi, pověstný unikátním cedrovým lesem. Jeho bílé pláže a tyrkysová laguna silně připomínají koupání v Karibiku. Nechte se zlákat a podnikněte výpravu za památkami z dob minojské civilizace a za ruinami paláců třeba v Kato Zakros. Za teplými vlnami Libyjského moře, za větrnými mlýny Lassithim, za novými cestovatelskými zážitky. Jižní Kréta vás okouzlí a určitě zatoužíte vrátit se zpět.

Naše doporučení a výlety
Pokud jste ještě nenavštívili Krétu, rozhodně tak učiňte, nebudete litovat! Nechte se zlákat k objevování tohoto úžasného ostrova. Půjčte si auto a vyjeďte za dobrodružstvím do blízkých i vzdálenějších míst. Autentickou Krétu zažijete, pokud zabloudíte do horských vesniček. Zde si pochutnejte na masových specialitách, například ve vesničce Anatoli. Na oběd se můžete zastavit u moře, ve vesničce Myrtos a určitě vás rybí speciality nezklamou. Když už jsme u gastronomie, nevynechejte ani typickou krétskou pochoutku „takos“ a k ní skleničku ledové rakie. Cesta po východním pobřeží má také své kouzlo. V městečku Sithia se možná právě budou konat tradiční trhy a nezapomenutelné koupání nabízí krásná palmová pláž Vai. Fanoušci jedinečných pláží si přijdou na své na ostrůvku Chrissi - výlet lodí bude pro vás příjemným osvěžením.

KNOSSOS a HERAKLION - Knossos - Královský palác z dob existence minojské civilizace je unikátním celosvětovým a nejen řeckým dědictvím. Díky práci anglického archeologa sira Evanse ho dnes můžete obdivovat v komplexní podobě. Po prohlídce paláce přesun do hlavního města Kréty - Heraklionu, kde budete mít dostatek času omámit se jeho vůněmi a chutěmi.

SITHIA / VAI - výlet autobusem přes vnitrozemí do nejvýchodnějšího města ostrova - do Sithie, kde se vždy v úterý konají tradiční trhy. Navštívíte vesničku Litines, Sithii a výlet je zakončen koupáním v palmovém háji Vai.

OSTROV CHRISSI - lodní výlet na ostrůvek Chrissi. Na malé rozloze, pouhých 5 km2 se setkalo několik unikátů: cedrový les, zlaté písečné pláže (chrissi = zlatý, z řečtiny), tropické barvy moře, nejjižnější taverna Evropy a živý podmořský svět. Výlet je příjemným spojením plavby a lenošení na jedné z nejkrásnějších pláží Kréty. Vhodné i pro menší děti.

MOŘSKÉ AKVÁRIUM A AQUAPARK PLUS - výlet plný zábavy i poznávání. První zastávka je v krétském mořském akváriu, kde poznáte záhady moře. Po mořském akváriu zábava pokračuje ve velkém aquaparku s desítkami různých vodních atrakcí, které potěší nejen děti, ale i dospělé a milovníky adrenalinových zážitků.

SPINALONGA / ostrov malomocných - nahlédněte do dávného života lidí na periferii společnosti, kterým se každý vyhýbal. Během jednoho výletu zažijete návštěvu památky, koupání, plavbu lodí a návštěvu moderního přístavního městečka Agios Nikolaos.

TRADIČNÍ VESNIČKY - objevování tradičních horských vesniček východní Kréty. Návštěva usedlostí pod kopci Dikti, ale i olivové farmy - pěstování oliv je totiž neodmyslitelnou součástí života krétských dědečků a babiček. Úžasná panoramata, stoleté domky, lidé z hor, výhled na obě moře...

Kréta má zároveň obrovský potenciál v podobě možných aktivit, ať už se jedná o potápění, surfing, walking či cyklodovolenou a pro všechny zmíněné aktivity je jihovýchodní pobřeží jako stvořené.
---------------------------------------------------------------------------

Další informace a přihlášky najdete zde:
www.milosmatula.cz
www.facebook.com/milos.matula.1

Informace a přihlášky zde:

Miloš Matula
P. O. BOX 285
152 50 Praha 52
Tel.: 603 468 493
e-mail: milos.matula@mmproduction.cz
milosmatula@seznam.cz