Miloš Matula

"Správně vidíme jen svým srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." Antoine de Saint-Exupéry

konzultace - transformační koučování - přednášky - zážitkové workshopy a semináře - meditace - cvičení - knihy - meditační cd

Něco o mně

Miloš Matula

spisovatel, duchovní učitel, terapeut, žurnalista, badatel, cestovatel, filmový a hudební producent, ale také reklamní a PR specialista...

 

"Duchovní cesta pokojného bojovníka Světla"

„Odmalička jsem při pohledu na noční oblohu plnou hvězd tušil, že všechno je nám jinak předkládáno. První silný impuls přišel během spolupráce s Barbrou Streisandovou na filmu Yentl, který se tady u nás v roce 1982 natáčel. Když jsem poprvé slyšel při natáčení její píseň „Where is it written?", bylo to, jako kdyby se uvnitř mne samého něco otevřelo. Docenil jsem to a pochopil ale až mnohem později, neboť jsem ještě musel ujít pěkný kus cesty… Dalším impulsem bylo v polovině osmdesátých let setkání s postavou české šlechtičny a léčitelky 13. století Zdislavou z Lemberka v románu Aleny Vrbové, na základě něhož jsem po revoluci vyprodukoval stejnojmenný film a věřím, se stal jedním z podkladů pro Zdislavinu kanonizaci. A posledním, třetím a velkým impulsem bylo, když jsem se v roce 1988 dostal pod dojmem jistého vztahu na zásadní životní křižovatku s otázkou: pokračovat nebo nepokračovat? Tehdy jsem pocítil NĚCO, co se nedá slovy vyjádřit. Absolutní LÁSKA. A to změnilo běh mého života…"

 

„Vědomé hledání začalo u mě před více než dvaceti lety. Souviselo tehdy s mými vztahy nevztahy. Po revoluci mi jeden kamarád začal nosit duchovní literaturu, která mě začala fascinovat. Sám jsem se začal v tomto směru intenzivně vzdělávat. Ve stejném období jsem byl konfrontován se smutnými událostmi, které posléze vrcholí smrtí několika blízkých v rodině, které však ve mně nastartují silný impuls hledání. Seznamuji se s různými léčiteli a duchovními učiteli, hledám a učím se rozlišovat…Velice mě obohacuje duchovní spojení se sestřenicí Danou Bufkou z USA, kdy společně hledáme Světlo a Lásku. Fascinován touto tématikou jsem připravoval dokumentární film o alternativní medicíně a to mě přivedlo k Ilonce Manolevské, která mne pak seznámila se zajímavými lidmi."

 

„Ke psaní mě třeba přivedla Ilonka Manolevská, což málokdo ví! V duchovních směrech mě hodně ovlivnila Barbra: její texty, to jsou duchovní semináře! Nemohu opomenout úžasnou Zošu Kinkorovou, svého času mě velmi oslovily knihy a přednášky Marty Foučkové, semináře Marušky Říhové a dr. Maškové, rád si popovídám s vynikající homeopatkou a kamarádkou Vlastou Jankovou. Někteří zůstávají, někteří odcházejí, aby zase mohli přijít noví. A nyní mě již po mnoho let ovlivňuje a zaměstnává egyptský faraon Achnaton, o kterém jsem napsal výpravnou knihu ACHNATON A NEFERTITI, FARAONI SLUNCE, dále knihy rozhovorů HVĚZDY EZOTERICKÉHO NEBE I. /Kniha plná energie) a HVĚZDY EZOTERICKÉHO NEBE II. (Kniha plná zdraví), kniha 2013: HVĚZDNÁ BRÁNA K NOVÉMU VĚKU, týkající se tajemství Mayů a jejich kalendáře, časového zrychlení, starověkých civilizací a transformace vědomí v letech 1997-2026. Zatím nejnovější knihou je ZAKLETÝ OSTROV - pohádka ze starověkého Egypta pro celou rodinu s ilustracemi Inky Delevové.

Více viz E-shop." J

 

„Za 20let jsem absolvoval nespočet přednášek, seminářů, ale i různých terapií jen proto, abych se seznámil vždy s tím, co mě ve své době zajímalo a také, abych nabyté zkušenosti mohl zprostředkovávat dále. A to jak řadový posluchač, tak i jako autor článků či rozhovorů či později jako lektor, terapeut a duchovní učitel. Vždy mě fascinovaly regresní techniky i proto, že se mi určitá zákoutí mé duše začala v průběhu let pomalu a postupně sama otevírat. Stále mě fascinují andělé, ať už to bylo učení Mistrů Atlantidy, které mně zprostředkovali manželé Geljenovi nebo skvělá práce dr. Páleše, kterou jsem měl možnost s ním konzultovat. Fascinuje mě astrologie a velice si vážím spolupráce a dlouholetého přátelství s legendou české astrologie Zošou Kinkorovou, která mne umožnila nahlédnout do této fascinující vědy a která mne rovněž seznámila s mnoha našimi astrology, kterých si velmi vážím. Úžasná je rovněž fytoterapie, kterou mi zprostředkoval Pavel Váňa, dále aromaterapie či Bachova květová terapie. Mojí velkou láskou je mystika, zejména egyptská, pak meditace, práce s kameny a muzikoterapie. Bývaly však doby, kdy jsem hledal informace vně, pak ale nekompromisně zapracoval Osud, který mě nasměroval nakonec tak, abych začal nahlížet do svého nitra… A tak se ze mě stal takový "osamělý alchymista"."

 

Nemohu nevzpomenout mistra - učitele a držitele orální tradice starověkého Kemetu/Egypta a nositele Klíčů Thovta - Abd´El Hakima Awyana, který nás zasvětil do těchto tajemných mysterií  starověkého Kemetu/Egypta. Rovněž jsem studoval další orální tradici: Sachmet Montu a jejich siriánskou filozofii.

„Léta se zabývám meditací a prací s energií, ať už se jedná o vnitřní energetická cvičení, práce s kameny, pránickou energii a podobně… I když bych řekl, že vše souvisí s energií. Bez práce s energií není schopen terapeut uvést pacienta do hypnózy, není schopen uskutečnit regresi, není schopen provádět duchovní léčení, není schopen léčit bioenergií a tak dále…"

 

„Úžasný zážitek mám s Velkou pyramidou v egyptské Gíze. Již při plánování první cesty jsme měli s mojí sestřenicí Danou z Los Angeles na paměti, že náš hotel musí být co nejblíže pyramidám, abychom mohli zažívat jejich energii. A skutečně: náš hotel byl pět minut pěšky od pyramid, navíc jsme na ně koukali z hotelového pokoje! Během našeho pobytu v Káhiře jsme čtyřikrát navštívili zasvěcovací místnost, tzv. královu komoru, kde jsme schováni za sarkofágem meditovali vždy asi 45 minut. Zážitky jsou nepopsatelné! Podstatné však je, že dnes si kdykoliv mohu sednout do meditace a představit si, že se nacházím ve Velké pyramidě."

 

„Meditace je zklidnění, ticho, kontakt s vyššími sférami, anděly, Bohem, s Vyšším Já. Ale je to také zdroj energie a informací. Meditace je vyšší forma modlitby. Dříve se meditaci říkalo rozjímaní…"

 

„S účastníky workshopů a seminářů se věnujeme tématům jako: Duchovní cesta pokojného bojovníka Světla a transformace pro Nový věk, Karma a reinkarnace, cykly v našem životěPracujeme s duchovní Světlem a učíme se jím léčit, účastníci se rovněž naučí relaxovat a meditovat, pracujeme s vizualizací, úžasná terapie je například vylaďování energetických center v našem těle = vylaďování našich čaker, seminaristé  se rovněž učí energizovat a pročišťovat auru, léčit drahými kameny a rovněž pracovat na sobě pomocí muzikoterapie a colorterapie…a tak dále. Témat je opravdu hodně, navíc i z názvu napovídá, že se věnujeme kromě mnoha témat i učení Dana Millmana a Paola Coelha. Tím, že se stávám v průběhu workshopů a seminářů "průtokem" energií z vyšších sfér, je tato energie distribuována dále směrem na účastníky těchto sezení jako léčivá energie. Dá se tedy řící, že jde o formu duchovního léčení. S  obdobnými technikami pracuji i s jednotlivci v rámci terapeutických sezení, kdy přesně volím techniku léčení dle individuelních potřeb klienta."

 

 

„Myslím, že by měl každý rozdmýchat v sobě Lásku k lidem, k dobrým morálním hodnotám, k evoluci lidstva, k Božímu plánu a Nekonečnu, hořet jí a rozněcovat ji v dalších srdcích. Ale abyste mohli milovat druhé, nejprve musíte milovat sami sebe! Rád bych zmínil motto Barbry Streisandové, které mě velmi ovlivnilo: „Jděte za svým snem, jděte za svou vizí. Když je vám dáno věci vidět, dokážete je i uskutečnit. Věřte svému instinktu." A tím se řídím :) "