57+ (2).jpg

Miloš Matula

konzultace - transformační koučování - přednášky - zážitkové workshopy a semináře - meditace - cvičení - knihy - meditační cd

Velikonoční ostrov + Chile

Z důvodu COVID opatření přesunuto na tok 2021 - děkuji za pochopení :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

5.-17.11.2020

ZA CIVILIZACÍ "MU":
Velikonoční ostrov a Chile s Milošem Matulou

13 dní / 10 nocí - již brzy upravený program pro letošní rok!!! :)

Miloš Matula - duchovní učitel, terapeut, spisovatel

Minimální počet 4 osob (Dojde-li k nedosažení minimálního počtu účastníků, bude cestovní kancelář informovat zákazníka o takové skutečnosti nejméně 7 dnů před plánovaným termínem zahájení zájezdu a neprodleně vrátí zákazníkovi veškeré plnění přijaté od zákazníka.)

Záleží pouze na Vás, zdali chcete meditovat nebo si uděláte vlastní program během meditací.

UBYTOVÁNÍ
Hanga Roa – Hotel Taha Tai 3* nebo podobný, pokoj Standard
Santiago – Hote Atton Vitacura 4* nebo podobný, pokoj Standard
Puerto Varas - Hotel Bellavista 4* nebo podobný, pokoj Standard

STRAVOVÁNÍ
polopenze/plná penze
10x snídaně, 3x oběd, 1x oběd formou balíčku, 10x večeře

1. den – Praha – odlet
Odlet z Prahy

2. den – Santiago – přílet
Dopoledne přílet do Santiaga. Při cestě z letiště prohlídka města, např. vládní palác La Moneda, náměstí Konstituce, místní budovy ministerstev atd., hlavní třída La Alameda, vrch Santa Lucía, národní knihovna a mnoho dalšího. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.

3. den – Santiago – Velikonoční ostrov (přelet)
Časná snídaně v hotelu. Transfer na letiště pro přelet na Velikonoční ostrov. Po příletu do Hanga Roa transfer do hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek a meditace. Večeře. Nocleh.

4. den – Velikonoční ostrov
Snídaně. Po snídani půldenní výlet po ostrově Ahu Tahai (několik moai, z nichž hlavní stráží jeskynní dům a její korálové oči a tzv. pukao – typický účes či klobouk – zůstaly zachovány), antropologické muzeum Sebastiana Englerta s artefakty a uměleckými předměty Velikonočního ostrova, Ahu Akivi (jediné sochy nasměrované obličeji směrem k oceánu), kráter Puna Pau (odkud se vytesával materiál na ozdoby pukao). Návrat do Hanga Roa. Odpoledne půldenní výlet: Vinapu (dvě velké ahu – kamenné plošiny určené k ceremoniálům), Rano Kao (kráter sopky s jezerem s rákosovými ostrůvky), Orongo (dávná obřadní vesnice, centrum vzniku kultu Ptačího muže). Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den – Velikonoční ostrovy
Snídaně, poté odjezd do Ahu Vaihu (výskyt ležících soch) a Ahu Akahanga (místo, kde je pohřben první osadník ostrova a král, Hotu Matu). Návštěva sopky Rano Raraku (kráter, kde se tesaly moai; v okolí přes 600 soch), Ahu Tongariki (15 soch v řadě), Ahu Te Pito Kura (10m vysoká ležící socha). Dále přesun na Anakena Beach (místo vylodění Hotu Matu; jediná pláž s bílým pískem na ostrově), k vidění Ahu Nau Nau a Ahu Ature Huki s perfektními řadami soch. Oběd formou balíčku. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den - Velikonoční ostrov
Snídaně. Volný program na meditace. Večeře. Nocleh.

7. den - Velikonoční ostrov – Santiago (přelet)
Snídaně v hotelu, dopolední volno / meditace. Transfer na letiště pro přelet do Santiaga. Po příletu do Santiaga transfer na hotel. Večeře. Nocleh.

8. den – Santiago – Viña del Mar – Valparaiso - Santiago
Snídaně. Celodenní výlet – prohlídka města Viña del Mar a Reñaca (plážové letovisko). Dále cesta do Valparaiso – města s typicky barevnými domky, výjezd lanovkou Artillería na vyhlídku „21. května“ a pěší procházka po typických vrcholcích Valparaisa (náměstí San Luis, Cerro Concepción, Cerro Alegre), lanovkou El Peral zpět dolů na náměstí Sotomayor. Během dne oběd. Prohlídka hlavních tříd Valparaisa (chilský parlament, historická architektura). Návrat do hotelu v Santiagu, večeře, nocleh.

9. den – Santiago – Puerto Montt (místní přelet)
Snídaně, poté transfer na letiště pro přelet do Puerto Montt. Po příletu transfer do hotelu v Puerto Varas. Odpoledne volno na meditace. Večeře. Nocleh.

10. den – Puerto Varas – Chiloe – Puerto Varas
Snídaně v hotelu. Odjezd z Puerto Varas do malé rybářské vesničky Pargua, nalodění na trajekt na ostrov Chiloé (cestou pozorování mořského ptactva, lachtanů a delfínů). Prohlídka městečka Chacao, přesun do zálivu Caulín (hlavní migrační cesta ptactva). Oběd. Nalodění na loď na pláži Puñihuil a projížďka kolem ostrůvků, kde společně hnízdí tučňáci Humboldtovi a Magellanští. Návrat do hotelu v Puerto Varas, večeře, nocleh.

11. den – Puerto Varas – Puerto Montt – Santiago (přelet)
Snídaně. Půldenní výlet k vodopádům Petrohué. Cesta podél jižního pobřeží jezera Llanquihue, zastávka u Rio Pescado k prohlídce místní neogotické dřevěné kaple, dále cesta přes Puerto Arthur a Los Riscos s krásnými výhledy na sopku Osorno. Návštěva národního parku Vicente Peréz Rosales se zajímavou sopečnou vegetací. Po příjezdu k řece Petrohué pěší výlet po deštném pralese k jezeru Todos Los Santos a vodopádům Petrohué, prohlídka okolí. Během dne oběd. Návrat do Puerto Varas, následně transfer na letiště v Puerto Montt, přelet do Santiaga. Transfer do hotelu, večeře, nocleh.

12. den - Santiago – odlet
Snídaně v hotelu. Dopolední volno / meditace. Transfer na letiště, odlet do Evropy.

13. den - Praha – přílet
Přílet do Prahy.

POZOR! Vzhledem k naplněnému itineráři může během realizace cesty dojít ke změnám s přihlédnutím k času, dopravní situaci, počasí a dalším okolnostem. Některé body programu tak mohou být vypuštěny či pozměněny.

Cena za osobu:
Pobyt ve dvoulůžkovém pokoji 97.900 Kč / osobu
Letenka Praha – Santiago – Praha vč. všech tax* 25.150 Kč / osobu
Místní přelety vč. všech tax* 25.920 Kč / osobu
Santiago – Hanga Roa – Santiago – Puerto Montt – Santiago

Cena je platná na osobu při min. počtu 10 osob cestujících společně, ubytovaných ve dvoulůžkových pokojích a čerpajících stejné služby.

* Jedná se pouze o návrh leteckého spojení. Pevná cena bude potvrzena na základě závazné objednávky na jména.

Služby uvedené v návrhu programu nejsou podložené rezervacemi. Pro stanovení předběžné ceny bylo použito cen za obsažené služby v daném období obvyklých. Závazná cena bude sdělena na základě potvrzení itineráře/návrhu program a služeb na konkrétní termín pro daný počet osob.

Cena zahrnuje:
 mezinárodní letenku Praha – Santiago – Praha vč. všech tax (běžná ekonomická třída)
 místní přelety: Santiago – Hanga Roa – Santiago – Puerto Montt – Santiago vč. všech tax (běžná ekonomická třída)
 10x ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích kategorie Standard ve 3 - 4* hotelech
 10x snídaně, 3x oběd, 1x oběd formou balíčku, 1x večeře
 průvodce Miloše Matulu a Alishiu Gajič
 služby místního anglicky hovořící průvodce dle programu
 program dle itineráře
 uvedené transfery
 vstupné dle programu
 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 nápoje
 stravování neuvedené v itineráři
 příplatek za jednolůžkový pokoj (14.010 Kč / os.)
 fakultativní aktivity, výlety
 spropitné místním průvodcům a řidičům
 výdaje osobní povahy
 cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme

UPOZORNĚNÍ:
Veškeré meditace v prostorách historických památek podléhají přísnému režimu památkového úřadu. Je pouze na rozhodnutí ostrahy, zda meditace povolí. Z tohoto důvodu nejsme schopni garantovat na 100% doprovodný meditační program. Při brzkých ranních odjezdech bude snídaně formou balíčku na cestu.

Letenka, itinerář cesty:
Datum Destinace Čas Letecká společnost
13.11.2018 Praha – Paříž 17:35 19:25 Air France
13.11.2018 Paříž – Santiago 23:40 10:10 Air France
24.11.2018 Santiago – Paříž 14:15 08:15 Air France
25.11.2018 Paříž – Praha 12:40 14:20 Air France

Cestovní doklady, DROZD:
Při vstupu do země je nutno předložit ke kontrole biometrický cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po plánovaném odjezdu z dané destinace. „Rychlopasy“ tak není možné k cestě využít.
Před cestou do zahraničí se doporučuje pořídit si fotokopie všech osobních dokladů a tyto si uložit mimo ostatní doklady pro případ krádeže či ztráty. Ideální je uložit si elektronické kopie například do e-mailu, do kterého budete mít v zahraničí přístup. Dále doporučujeme na portálu Ministerstva zahraničních věcí Dobrovolnou registraci občanů České republiky při cestách do zahraničí tzv. systém DROZD https://drozd.mzv.cz/. V případě krádeže či ztráty neprodleně vše nahlaste na policii, nechte si udělat kopii protokolu a kontaktujte nejbližší zastupitelský úřad vaší země ohledně vydání duplikátu cestovního pasu.

Vízum do Chile:
Občané ČR mohou za účelem turistiky pobývat bez víza na chilském území po dobu maximálně 90 dnů.

Zdravotní předpisy:
Pro cestu do Chile není předepsáno žádné povinné očkování, avšak doporučujeme kontaktovat nejbližší očkovací centrum. Kde Vám poradí, jaké je vhodné očkování pro vás a vaši cestu.

Doporučuje se pojistit bezpodmínečně vhodnou formu pojištění pro cesty do zahraničí. V případě vlastního cestovního pojištění k platební kartě, doporučujeme si ověřit výše plnění a pojistné limity, protože v tomto případě se jedná pouze o doplňkové služby banky.

Prodejce:
MARTINA MOHELNICKÁ
PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR SRO
DRAHOBEJLOVA 6/2215
190 00 PRAHA 9
Tel: +420 266 311 544-5 / Mobil: +420 608 870 827
Fax: +420 266 313 166
Email: mohelnicka@prazsky-klub.cz
Web: www.prazsky-klub.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one