foto jpg.jpg

Miloš Matula

terapie - transformační koučování - přednášky - zážitkové workshopy a semináře - meditace - cvičení - knihy - meditační cd

Za šamany do Ekvádoru

Další cesta se uskuteční v listopadu 2019 s mnoha překvapeními! Těšte se!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------


18-denní cesta ZA ŠAMANY DO EKVÁDORU již v prodeji!!!
23.11.-10.12.2017 (posun o 2 dny kvůli levnějším letenkám!)

Co navštívíme?

- pobyt v džungli u šamana Augustina Grefy a jeho rodiny v provincii Napo + možnosti ceremonií
- poznávání Ekvádoru: NP Cotopaxi - Riobamba - vulkán vulkán Chimborazo - Baňos - vodopády Pailon del Diablo a Manto de Novia - Quito
- relax u oceánu na pláži v Las Tunas


PROGRAM CESTY:

1. den - Přílet do hl.města Ekvádoru Quito a prejezd do města Tena (provincie Napo), ubytování: hostel Limonkocha

2. den – Tena - Limonkocha - 10:00 setkani s Agustinem, administrativa, cca v 12:00 budeme pokračovat do Ruku Samay. Autobusem do Avana, pak kánoí po řece Napo a pěšky přes prales. Po příchodu do Ruku Samay (1.den zde) večeře a seznámení s rodinou. Je možné předat dárky (mají radi potapěčské brýle na chytání ryb nebo vidličky na napichování lovených ryb, čelovky, hrnce, mačety aj. = dobrovolné!) V Ruku Samay mají účastníci cesty vše v ceně: plná penze vč. nápojů, ubytování v posteli s moskytiérou, pitná voda i ve sprchách, v ceně je i program = výlety k vodopádu, velkému stromu, léčivému bahnu, do pralesa, aj. kromě ceremonií.

3. den - 2. den v Ruku Samay: Návštěva komunity a místní školy - je možné dětem donést nějake dárky (tužky, propisky, sešitky, bonbony, balón apod.) Po návratu povídání o léčení s Tabákem a pro případné zájemce večer ceremonie s Tabáčkem (60,-USD)

/Kdo bude chtít ceremonii, měl by mít min. 7 dni předem dietu: žádný alkohol, cigarety, sex, konzervanty, ne sladké a slané, jen mírně přírodně sladké ovoce je ok./ Rozpis diety zašlu!

4. den - 3. den v Ruku Samay: dopoledne volno na vyspání se po ceremonii a sdílení zážitků z noci. Výroba tradičního kvašeného nápoje chicha, večerní napařování léčebnými bylinami v indiánské sauně (návaznost na hrncování x temazcal).

5. den - 4.den v Ruku Samay: odpočinek po sauně, kdo by chtěl, mohl by si zkusit pracovat v pralese s rodinou, ostatní mohou odpočívat. (Po minulé zkušenosti potřebovali účastníci celý den pauzu od programu na to "jen tak být" Všichni si společně zkusíme sami připravit Ayahuascu a její vaření na ohni. Práce s ohněm v pralese je velmi poučná záležitost. Hoří jinak a učí, jak pracovat s ohněm v sobě i navenek. U toho povídání o tradičním léčeni povídání o léčení Ayahuascou - její příprava a pro případné zájemce večer ceremonie (60,-USD nebo jen 30,-USD za očistu bez pití Ayahuascy)

6.den - 5. den v Ruku Samay: výlet k vodopádu, kde se budeme celé dopoledne koupat a regenerovat síly po ceremonii. Sdílení s účastníky, co viděl šaman na očistě. Ukázka, jak chytali/jí obživu v pralese. Vyrábění pasti a foukání z foukačky.

7.den - 6. den v Ruku Samay: ráno cesta do pralesa k velkému starému a moudrému stromu. Navnímání si, co stromy opravdu učí. Odpoledne budeme pozorovat i prakticky zkoušet rukodělnou práci místních indiánů. Když prší, vyrábí přírodní provázky z listů a tvoří ozdoby na krk. Večer ceremonie s Ayahuascou či Chiriwayusou (fakultativně: 60,-USD).

8.den - 7. den v Ruku Samay: dopoledne volno na vyspání se po ceremonii a sdílení zážitků z noci. Sdílení s účastníky, co viděl šaman na očistě. A také byste si měli navečer zbalit batohy :) Večer rozloučení s rodinou.

9.den - petroglyfy, krápniková jeskyně
Odjezd do Teny busem do hostelu Limonkocha. Návštěva krápníkové jeskyně a průchod krápníkovou soutěskou (doporučujeme: ručník, plavky, čelovku + převlečení = půjdeme řekou a šplhani vodopádem, tzn. i např. plastové boty Crocs?). Návštěva petroglyfů = moudré kameny s vyrytými symboly, jež zde zanechali světelné bytosti lidem, aby se učili a nezapomněli některá životní moudra.

10.den - odjezd brzy ráno v 5:00h směr Baňos.
Ubytování v hotelu, prohlídka městečka Baňos, návštěva termálních pramenů a nákupy : zde se dá koupit lamí oblečení, hamaky, deky apod.

11. den - Baňos
Výlet k vodopádu Manto de Novia, Pěší výlet k nádhernému a mohutnému vodopádu Pailon del Diablo. Poté odpočinek v hotelu.

12.den – máme tu 2 varianty:

a) vulkán Chimborazzo
Z Baňos se pojede autem k prvnímu přístřešku ve výšce 4 000 m.n.m. a odtud se jde pěšky do 5 000 m.n.m., kde se jde sněhem, tam další přístřešek, kde se podává piknik ( dodá společost, co to organizuje), pak zpět pěšky s krásným výhledem na další hory a krásnou přírodu. Odtud možnost jet na kole nebo autem do Ambata, odkud jede večerní bus do Quita a taxi do hostelu La rosa.

b) výlet vlakem
Ráno přejezd do Ambata, kde od 8:15 výlet vlakem z údolí Ambato do Quita. Pojedeme andskými horami, odkud uvidíme zdálky 6 vulkánů: Pichincha, Atacazo, Pasochoa, Illinizas, Antisana, Corazón. Po cestě budou 3 zastávky: jedna do andské zahrady, kde uvidíme, co pěstují a jaká zvířata tam žijí. Další zastávka v EL Bolice, kde je národni park a kam si uděláme pěší vycházku. Třetí zastávka je v Latakunga, kde ukázka jejich rukodělných výrobků k zakoupení a malý oběd v ceně výletu. Příjezd do Quita v 18:00h, poté pojedeme taxíkem do Hostel Casa Bamboo v centru Quita, možnost jít na procházku.

13.den - přesun taxi na letistě Quito, let cca v 8:50 do Manty, přejezd a transfer busem do Las tunas - hostel s bazénem a jacuzzi, kde nám začíná odpočinek = 1. den u Tichého oceánu - a kde už není žádný program v ceně. Možnost cvičit jógu :)

14.den - 2 den u oceánu - hostel Tsafiki – návštěva chráněné oblasti Los Frailes - koupání v nadherné zátoce

15.den – 3 den u oceánu - Las tunas Tsafiki - volný den - možnost nedaleko kurz surfování

16.den – 4 den u oceánu - Las tunas Tsafiki – návštěva archeologického městecka s léčivým bahnem tzv. Agua Blanca

17. den – v brzkých ranních hodinách zpět do Manty, kde máme let cca v 10:20h do Quita, přílet 11:20h a odlet do ČR v 15:08h.
(Pozor, časy odletů jsou zatím jen informativní, potvrdím až po zakoupení letenek, kde může dojít k nepatrnému posunu!)

18.den - přílet do Prahy cca v 17:50h

Akční cena:
51.000Kč (2125,-USD) s variantou a) vulkán Chimborazo
49.920Kč (2.080,-USD) s variantou b) vláček
+ letenka

(letenky nyní k mání od 15.000,-Kč, koncem roku mohou být ty samé až za 34.000,-Kč!!! Tedy čím dříve se letenky koupí, tím bude cena nižší!!!).

Cena obsahuje: ubytování, dopravu, průvodce v Aj//Čj (Miloš Matula, Augustin Grefa), plnou penzi v džungli vč.nápojů, letenky Praha-Quito-Praha, Quito-Manta-Quito
Cena neobsahuje: stravu a nápoje (kromě výše uvedené), pojištění

Ceny jsou závislé na aktuálním kurzu USD/EUR/CZK!

Cesta se realizuje při min. počtu 6 osob.

Během pár dnů najdete ZDE + také v sekci SEMINÁŘE na www.milosmatula.cz aktuální leták + přihlášku. Přihlašujte se co nejdříve! Budeteli váhat, může se stát, že již nebuou letenky a budete muset sami jiným spojem!!!
-------

Letět je možné se skupinou z Prahy nebo odkudkoliv např. z Bratislavy, Vídně, apod... Letenku si také můžete zajistit sami.

Informace a přihlášky zde:

Miloš Matula
e-mail: milosmatula@seznam.cz
milos.matula@mmproduction.cz
tel.: 603 468 493
P.O.BOX 285
152 00 Praha 52

Přihlašujte se co nejdříve. Budete-li váhat, může se stát, že již nebudou letenky a budete muset sami jiným spojem!!!

Přečtěte si mé rozhovory s Augustinem a jeho ženou:
https://saman-magazin.cz/2016/12/19/rozhovor-s-ekvadorskym-samanem-augustinem-grefou/
http://www.mojemedunka.cz/clanek.aspx/cestovani/clanek/za-samany-do-ekvadoru
http://www.mojemedunka.cz/clanek.aspx/rodina/clanek/muj-manzel-je-ekvadorsky-saman
WP_20161125_20_25_12_Pro.jpg
WP_20161120_17_10_03_Pro.jpg
WP_20161129_16_32_10_Pro.jpg
WP_20161128_17_59_47_Pro.jpg
WP_20161121_16_04_13_Pro.jpg
WP_20161120_12_43_01_Pro.jpg
WP_20161128_16_52_13_Pro.jpg
WP_20161129_16_10_26_Pro.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one